Powtórka z ligi, tym razem w Pucharze Polski

Los bardzo szybko daje Arce okazję do rewanżu za ligową porażkę z Jagiellonią sprzed niespełna tygodnia. Tym razem oba zespoły zmierzą się w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski w Gdyni.

Jagiellonia należy do ścisłej czołówki ligowej, natomiast piłkarze Zbigniewa Smółki grają atrakcyjny futbol, a na wyróżnienie zasługuje Michał Janota. Zaledwie w piątek w Białymstoku wicemistrzowie Polski wygrali z Żółto-niebieskimi 3:1, ale trzeba pamiętać, że Arka to triumfator rozgrywek sprzed dwóch sezonów.

Można być więcej niż pewnym, że w meczu padnie sporo goli. Zarówno w spotkaniach z udziałem obu drużyn pada wiele bramek, podobnie w bezpośredniej rywalizacji. Warto zastanowić się nad kursem na gola z obu stron.

Zarówno w 4 poprzednich meczach Arki, jak i Jagiellonii obejrzeliśmy po 16 goli (średnio ponad 4 gole/mecz), natomiast w 6 poprzednich starciach bezpośrednich tych goli padło aż 26 (również ponad 4 gole/mecz). Gospodarze nie potrafili zwyciężyć w 3 ostatnich spotkaniach z Jagą.

W wybitnej formie strzeleckiej znajduje się Karol Świderski. Pytanie tylko, czy trener Ireneusz Mamrot wystawi go w podstawowym składzie.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Jagiellonia awansuje:

PZBuk – kurs 1.83

LVBet – kurs 1.75

Totolotek – kurs 1.80.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w meczu obie drużyny strzelą gola:

PZBuk – kurs 1.66

LVBet – kurs 1.62

Totolotek – kurs 1.60.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w spotkaniu padnie powyżej 2,5 gola:

PZBuk – kurs 1.76

LVBet – kurs 1.79


Spotkanie Arki z Jagiellonią Białystok w 1/8 finału Pucharu Polski odbędzie się we wtorek o 20:30 na Stadionie Miejskim w Gdyni.