Raków przejedzie się na Wigry?

Raków Częstochowa pewnie zmierza do Ekstraklasy, mając aż 10 punktów przewagi nad drugą Sandecją Nowy Sącz. Piłkarze Marka Papszuna w 1/8 finału Pucharu Polski jadą do Suwałk na mecz z Wigrami. Faworyt jest jeden, ale to tylko futbol.

W ramach rozgrywek pierwszej ligi oba zespoły spotkały się na początku listopada i lider wygrał w Suwałkach 3:0 po dwóch bramkach Tomasa Petraska i trafieniu Szymona Lewickiego. Klub spod Jasnej Góry pewnie prowadzi w lidze, natomiast Wigry zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową. Piłkarze Ariela Jakubowskiego będą chcieli sprawić niespodziankę, pokrzepieni wygrana z Chrobrym Głogów 2:0 w ostatniej kolejce.

Rakow, nie dość, że świetnie gra w lidze, to w poprzedniej rundzie Pucharu Polski sensacyjnie wyeliminował Lecha Poznań, wygrywając 1:0 i będąc lepszą drużyną. Gospodarze pokonali Stomil Olsztyn 3:2.

Niczym odkrywczym nie będzie wskazanie Rakowa jako faworyta. Drużyna z Częstochowy ma serię 7 zwycięstw z rzędu, w tym 4 na wyjeździe. Bilans graczy Marka Papszuna jest imponujący, gdyż Raków nie przegrał od 20 spotkań, w tym 11 poza domem.

Nie mniej jednak, nie zakładamy, że gospodarze łatwo się poddadzą, dlatego warta rozważenia jest opcja “both to score”. W końcu Puchar Polski to najprostsza droga do występów w europejskich pucharach, a o tych marzą wszyscy.

 


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Raków awansuje:

PZBuk – kurs 1.28

LVBet – kurs 1.31

Totolotek – kurs 1.30.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w Raków wygra:

PZBuk – kurs 1.60

LVBet – kurs 1.66

Totolotek – kurs 1.65.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w spotkaniu gola strzelą oba zespoły:

PZBuk – kurs 1.83

LVBet – kurs 1.80

Totolotek – kurs 1.80.


Spotkanie Wigier z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski odbędzie się w czwartek o 20:30 na Stadionie Miejskim w Suwałkach.