Dawne zgody poszły w niepamięć. Pogoń podejmuje Legię

Kiedyś kibice obu klubów żyli w kooperatywie, natomiast teraz nie będzie przebacz zarówno na trybunach, jak i na murawie. Po słabym początku rozgrywek Pogoń Szczecin obrała właściwy kierunek, to samo można powiedzieć o Legii Warszawa, która pod wodzą Sa Pinto zaczęła walkę na całego o obronę tytułu mistrzowskiego.

Jak defensywa ze stolicy powstrzyma powołanego do kadry Adama Buksę? Odpowiedź na te i więcej pytań w piątek po 20:30 w Szczecinie w ramach 15. kolejki Lotto Ekstraklasy. Przed piątkowym spotkaniem Legia Warszawa zajmuje wysokie 3. miejsce ze stratą zaledwie 2 punktów do lidera. Pogoń ma za sobą fatalny start ligi i dzięki zaufaniu zarządu dla trenera Kosty Runjaica, ten odmienił zespół, który obecnie jest 8. Formą strzelecką imponuje ostatnio Adam Buksa, co zaowocowało powołaniem młodego napastnika Portowców do reprezentacji na listopadowe zgrupowanie.

W poprzedniej kolejce 22-letni snajper dwukrotnie pokonał bramkarza Arki Gdynia, a wcześniej trafił też przeciwko Lechowi i Wiśle Płock. Łącznie Buksa ma 6 bramek, co czyni go drugim najskuteczniejszym Polakiem po Marcinie Robaku. Ponadto Pogoń przegrała jedynie raz w ostatnich 8 meczach ligowych, a także notuje serię 4 spotkań w Ekstraklasie, w których padało powyżej 2,5 gola. Pachnie bramkami.

Jeśli pisać o Legii, to tylko dobrze. Poprzedni mecz Wojskowi mieli w pełni pod kontrolą, grając na Łazienkowskiej wygrali z Górnikiem Zabrze 4:0. Coraz lepiej prezentuje się Carlitos Lopez, z którym wielkie nadzieje wiązano w stolicy. Legia nie zaznała smaku porażki od 8 spotkań w lidze, natomiast z Pogonią zwyciężyła 4 razy z rzędu.

Wydaje się, że kibice mogą doczekać się w Szczecinie sporu goli. W poprzednich meczach z udziałem gospodarzy pada dużo bramek, dlatego Portowcy nie powinni przestraszyć się utytułowanego rywala, podobnie jak nie ulegli przed Wisłą Kraków, Wisłą Płock i Lechem. Te kluby straciły na stadionie im. Floriana Krygiera aż 9 goli. Może się okazać, że w obie drużyny wbiją coś do siatki rywala.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że obie drużyny strzelą gola:

PZBuk – kurs 1.74

LVBet – kurs 1.70

Totolotek – kurs 1.70

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Adam Buksa strzeli gola:

PZBuk – kurs 3.35

LVBet – kurs 3.3.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Carlitos Lopez strzeli gola:

PZBuk – kurs 2.45

LVBet – kurs 2.6.

Spotkanie Pogoni z Legią Warszawa w 15. kolejce Lotto Ekstraklasy odbędzie się w piątek o 20:30 na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie.