piłka w bramce

Btts – co to znaczy?

Wielu typerów zastanawia się, jaki system wybrać. Możliwości jest tak naprawdę bardzo dużo. Niektórzy lubią większą dozę adrenaliny i dla nich dobrym wyborem są zakłady wysokiego ryzyka. Tutaj można wiele zyskać, ale również wiele stracić. Świetnym przykładem jest BTTS. Zabawa trwa tutaj do ostatniego gwizdka, gdyż w ostatniej minucie druga drużyna może strzelić bramkę, co pozwoli nam wygrać zakład wysokiego ryzyka.

 

Co to jest BTTS?

BTTS jest to skrót pochodzący od słów: „Both Teams to Score”, które można przetłumaczyć jako: „obie drużyny strzelą gola”. W tym tłumaczeniu zawarta jest cała filozofia tego zakładu. Zatem, aby możliwa była wygrana obie drużyny muszą strzelić przynajmniej po jednym golu. W sytuacji, gdy jedna z drużyn, np. strzeli 5 goli, to i tak przegrywamy kupon, gdy druga nie strzeli żadnej bramki.

BTTS – jak grać, by wygrać?

Bądźmy szczerzy – sport jest nieprzewidywalny i zdarzają się w nim naprawdę zaskakujące wyniki. Jednak są one rzadkością. Analizując wyniki meczów, warto wziąć pod uwagę np. statystyki. Tutaj możemy zauważyć sytuację, że jedna z drużyn ma ostatnio problem ze strzeleniem choćby jednego gola w meczu. Nie bez znaczenia są także informacje na temat kontuzji kluczowych graczy, co w połączeniu ze statystykami może prowadzić nas do wniosków, że niezwykle trudno będzie danej drużynie strzelić gola, jeśli zawodnik pauzujący z powodu kontuzji strzela ich 80%. Oczywiście możemy tu także zanalizować skuteczność pozostałych graczy. Nie bez znaczenia są również informacje zakulisowe, które mogą pochodzić z pierwszej ręki. Jednak zawsze trzeba tu zweryfikować źródło takich wiadomości, które mogą okazać się tzw. fake newsem. Jeśli narasta konflikt w drużynie, czy to pomiędzy graczami, czy też graczami i trenerem może mieć to wpływ na jej wyniki. To wszystko należy wziąć pod uwagę decydując się na obstawienie zakładu BTTS. Musimy mieć po prostu pewność albo przynajmniej dużą dozę prawdopodobieństwa, że każda z drużyn strzeli gola.

 

Kiedy wygrane w BTTS są najwyższe?

Trzeba zauważyć, że aby wygrać w zakładach wysokiego ryzyka, muszą to być w istocie takie zakłady. Obstawianie meczu w którym grają dwie równorzędne drużyny jako BTTS mija się z celem, jeśli obie posiadają dobrych napastników, którzy ostatnio są bramkostrzelni. W takiej sytuacji bukmacher nigdy nie da wysokiego kursu na taki zakład, a więc potencjalne wygrane będą stosunkowo niewielkie. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że kurs na jedną z drużyn może z jakichś powodów wyraźnie wzrosnąć, np. z powodu kontuzji owych kluczowych graczy. Wtedy właśnie zakład BTTS może się opłacać, gdyż potencjalna wygrana będzie wyższa. Podobnie jest w sytuacji, gdy grają ze sobą faworyt z solidnym napastnikiem na czele, z outsiderem z „dziurawą” obroną i bez gracza, który mógłby poprowadzić drużynę przynajmniej do remisu, bądź strzelenia honorowej bramki. Obstawienie takiego meczu jako BTTS może przynieść naprawdę sporą wygraną, przy odpowiednim kursie i stawce.

BTTS – zalety gry

Gra wysokiego ryzyka w BTTS polecana jest zarówno dla doświadczonych typerów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem meczów. Oczywiście należy tu wziąć pod uwagę analizę, ale przyda się również duża dawka szczęścia, a wtedy nasze wygrane mogą być większe. Wielu bukmacherów oferuje poza zakładami przedmeczowymi, tzw. zakłady live, gdzie stawka może sporo wzrosnąć i jest to czas, aby zaryzykować i obstawić zakład BTTS, tym bardziej, że zdarzają się sytuacje, kiedy outsiderzy strzelają honorową bramkę np. z rzutu karnego. W przypadku drużyny, która broni się przez 90 minut niekoniecznie jesteśmy na straconej pozycji przy zakładzie BTTS. Jeśli druga drużyna jest dobrze wyszkolona technicznie może znaleźć luki w obronie lub wymusić faul i strzelić bramkę z rzutu karnego. Z kolei drużyna broniąca się może liczyć na jedno szczęśliwe trafienie, które pozwoli im choć zremisować, np. z rzutu rożnego, czy innego stałego fragmentu gry. Należy pamiętać, że piłka nożna jest grą nieprzewidywalną i nigdy nie można outsidera z góry skazywać na porażkę. Przede wszystkim zaletą gry na zakładach wysokiego ryzyka typu BTTS jest to, że można wygrać również w sytuacji gdy obie drużyny zremisują, strzelając gole, co w wielu systemach nie jest możliwe. Można wygrać również w przypadku gdy nasz faworyt przegra, jednak strzeli gola. W tej sytuacji nie musimy wskazywać konkretnego wyniku, stawiamy jedynie na to, że obie drużyny strzelą gola, co w pewnych sytuacjach może zwiększyć naszą szansę na wygraną. Tutaj należy pamiętać o jednej nadrzędnej zasadzie, a mianowicie, im większe ryzyko, tym możliwość większej wygranej.

Warto zdecydować się na zakłady wysokiego ryzyka BTTS. Bukmacher daje możliwość obstawiania wielu tego typu spotkań, jednak należy wiedzieć, że w przypadku dwóch bramkostrzelnych drużyn nie występuje możliwość wygrania dużych pieniędzy, gdyż kurs jest niski. Przykładem takiego spotkania może być Juventus Turyn z Ronaldo na czele w potyczce z AC Milan z Piątkiem w ataku.