Jak zeskanować dowód dla buka?

Zdecydowałeś się na założenie konta u legalnego bukmachera? To wspaniale, jednak aby móc w pełni korzystać z oferty buka, a przede wszystkim móc wypłacić wygrane pieniądze, musisz udowodnić bukmacherowi, że Twoje dane osobowe wpisane podczas rejestracji są prawdziwe. W tym celu musimy wysłać skan dokumentu tożsamości.

Co jednak zrobić, jeżeli w domu nie mamy skanera?

Z pewnością każdy z nas korzysta ze smartfona. I to smartfon będzie naszym skanerem dzięki specjalnej, prostej aplikacji. Dzięki tym programom szybko i bez kłopotu zeskanujemy nasz dowód osobisty lub paszport.

Przykładowy skaner – Tiny scanner

Ta bardzo prosta aplikacja w zupełności wystarczy nam do zdigitalizowania naszego dokumentu. Na początku wybieramy źródło, z którego będzie korzystał nasz skaner – może to być aparat forograficzny w naszym smartfonie albo galeria zdjęć. Możemy więc albo od początku zeskanować dowód osobisty leżący na stole, albo poprawić jego zdjęcie, które mamy w galerii.

Gdy już wybierzemy źródło, musimy zaznaczyć obszar fotografii, który ma zostać przetworzony. Ta funkcja po pierwsze pozwoli nam zeskanować tylko wybrany obszar zdjecia, a po drugie – naprostować zdjęcie wykonane pod kątem. Obszar zaznaczamy przy użyciu przesuwanych kropek oznaczających rogi czworokąta. Po wykadrowaniu zdjęcia i wybraniu formatu, nasz dokument zostanie przetworzony i automatycznie wyprostowany. Ostateczny efekt (kontrast, natężenie kolorów itd) będzie zależał od wybranej przez nas opcji.

Jak działa program skanujący Tiny Scanner

I to wszystko. Dokument możemy zapisać w naszym urządzeniu w formacie PDF (by później przekształcić go w plik graficzny .jpg) a następnie udostępnić w aplikacjach Dropbox, Drive czy OneDrive. Możemy również zeskanowany dokument wysłać jako załącznik w wiadomości e-mail.

Na niemal identycznej zasadzie działają inne popularne aplikacje skanujące: Simple Scan, CamScanner, Smart Doc Scanner, Clear Scanner, Adobe Scan czy Fast Scanner. Wszystkie za darmo pobierzemy ze sklepów Google Play lub Apple Store. Wielkość każdej z aplikacji to 30-40 MB.