Jak zmieniona Roma zagra z Empoli?

Rewolucja wydaje się być dobrym określeniem na to, co wydarzyło się w Romie. Porażka w derbach i odpadnięcie z Ligi Mistrzów przyniosło zmianę trenera. W poniedziałek Giallorossich w meczu z Empoli poprowadzi Claudio Ranieri. Oto nasze typy.

To był ciężki tydzień dla AS Romy. Najpierw porażka z Lazio w derbach Rzymu 0:3, a potem pożegnanie z Ligą Mistrzów. Efekt? Trener Eusebio Di Francesco i dyrektor sportowy Monchi nie pracują już w klubie. Powrót do formy na zapewnić Claudio Ranieri, który będzie pracował z drużyną do końca sezonu. Pierwszym wyzwaniem jest rywalizacja z Empoli.

Roma walczy o pierwszą czwórkę, gwarantującą udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Pocieszający jest bilans meczów u siebie, bo wygrali 6 z 7 poprzednich, strzelając 27 goli w meczach na Stadio Olimpico. Gospodarze są niepokonani od 7 gier u siebie. Stąd warto rozważyć zakład na ich zwycięstwo.

Goście przyjadą do stolicy po obiecującym remisie z Parmą 3:3, co oznacza, że zdobyli lub stracili bramkę w każdym z 3 ostatnich spotkań ligowych. Łącznie strzeliki już 33 gole. Biorąc to pod uwagę, wydaje się, że w poniedziałek oba zespoły strzelą gola i padnie powyżej 2,5 bramki.

Ciekawa jest statystyka bramek zdobytych w pierwszych połowach spotkań ligi włoskiej. Żaden inny klub nie strzelił tyłu goli w pierwszych 45 minutach co Roma (24). Goście stracili najwięcej bramek od 15 grudnia, a teraz zmierzą się z drużyną niezwykle bramkostrzelną. Warto rozważyć zakład na gola strzelonego przez gospodarzy w pierwszej połowie.

Jeśli chcemy typować dokładny wynik, to wiele wskazuje na 2:1 dla Giallorossich.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że obie drużyny strzelą i w meczu padnie powyżej 2,5 bramki:
PZBuk – kurs 1.90
LVBet – kurs 1.72
Totolotek – kurs 1.80.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Roma zdobędzie bramkę w pierwszej połowie:
PZBuk – kurs 1.54
LVBet – kurs 1.49
Totolotek – kurs 1.55.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w mecz zakończy się wynikiem 2:1:
PZBuk – kurs 7.00
LVBet – kurs 7.60
Totolotek – kurs 7.35.


Spotkanie Romy z Empoli w ramach 27. kolejki Serie A odbędzie się w poniedziałek o 20:30 na Stadio Olimpico.