Marokańscy faworyci kontra mistrzowie remisów z Beninu

Bez wątpienia Marokańczycy dysponują składem, dającym podstawy do myślenia o triumfie w Pucharze Narodów Afryki. Piłkarze prowadzeni przez Herve’a Renarda wyszli z pierwszego miejsca z kompletem punktów w grupie, natomiast piątkowi ich rywale dzięki trzem remisom. Oto nasze typy na spotkanie 1/8 finału PNA w Kairze.

Analizując skład Maroka nie sposób nie umieścić ich w gronie ścisłych kandydatów do końcowego triumfu podczas egipskiego turnieju. Achraf Hakimi, Medhi Benatia czy Hakim Ziyech to kilku podstawowych zawodników występujących na co dzień w renomowanych klubach. Dodając do tego doświadczonego francuskiego trenera Herve’a Renarda, komplet punktów w grupie D nie może dziwić. Lwy Atlasu pokonały Namibię, Wybrzeże Kości Słoniowej oraz RPA w grupie, nie tracąc bramki. Silna defensywa i zabójcza linia ataku to przepis na sukces.

Benin awansował do najlepszej szesnastki Pucharu Narodów Afryki, remisując trzy razy z niezbyt wymagającymi przeciwnikami. W grupie F punktami podzielił się z Ghaną 2:2, Gwineą-Bissau i Kamerunem 0:0, bazując na defensywie. Pytanie, czy gracze prowadzeni przez Francuza Michela Dussuyera będą w stanie wzbić się ponad to?

Chcąc awansować do ćwierćfinału na egipskich boiskach, Wiewiórki muszą odmienić losy historii, gdyż 3 poprzednie starcia bezpośrednie przegrały. Nie ulega wątpliwości, że przed piątkową rywalizacją Benin uznawany jest za outsidera. Ponadto, w dwóch poprzednich meczach zawodnicy z Beninu nie potrafili strzelić gola, podobnie było w eliminacjach do turnieju, gdy na wyjeździe wywalczyli tylko 1 punkt i zdobyli jedną bramkę w 3 występach.

Benin strzelił tylko jednego gola w 5 ostatnich meczach PNA, a przyjdzie mu rywalizować z Marokiem, które trzykrotnie z rzędu zachowało czyste konto. Wobec powyższego sugerujemy zakład na zwycięstwo piłkarzy Renarda. Do tego można rozważyć też opcję wygranej do zera. Dla graczy chcących poszukać dokładnego wyniku, wydaje się, że opcja na 1:0 dla Maroka wydaje się być wielce prawdopodobna. Byłaby to kopia rezultatów z 3 poprzednich występów marokańskich piłkarzy na tym turnieju.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Maroko wygra:
PZBuk – kurs 1.51
LVBet – kurs 1.56
Totolotek – kurs 1.55.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Maroko wygra do zera:
PZBuk – kurs 1.90
LVBet – kurs 1.92
Totolotek – kurs 1.90.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że mecz zakończy się wynikiem 1:0 dla Maroka:
PZBuk – kurs 3.55
LVBet – kurs 4.05
Totolotek – kurs 5.00.

Spotkanie Maroka z Beninem w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki odbędzie się w piątek o 18:00 na Al Salam Stadium w Kairze.