Mecz o nic Górnika i o wszystko dla Wisły Płock

W tym sezonie, Ekstraklasa dostarcza emocji do samego końca, nie tylko w grupie mistrzowskiej, ale i spadkowej. We wtorek w Zabrzu, grający o prestiż, Górnik podejmie Wisłę Płock, walczącą o utrzymanie. Oto nasze typy na ten mecz.

Chociaż zabrzanie grają o prestiż, bo utrzymanie mają zapewnione, to widać, że trener Marcin Brosz wciąż wymaga od piłkarzy dużego zaangażowania. Dowodem jest zwycięstwo na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:0 w ostatniej kolejce. Wszystko wskazuje, że przed własną publicznością Górnik postawi trudne warunki Wiśle Płock i przynajmniej podzieli się punktami z przyjezdnymi. Sugerujemy wziąć pod rozwagę zakład na remis nie ma zakładu na gospodarzy.

Zawodnicy prowadzeni przez Leszka Ojrzyńskiego po kilku udanych występach znów ponoszą porażki i są coraz bliżej spadku do I ligi. W poprzedniej kolejce Nafciarze przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:2, do którego tracą punkt.

Górnik może zagrać dla kibiców, czyli widowiskowo i bez kunktatorstwa, co prawdopodobnie przełoży się na dyspozycję w defensywie. Wiślacy słabo prezentują się w obronie, nie tworząc monolitu, więc pewnie stracą gola. Stąd sugestia na zakład, że oba zespoły zdobędą bramkę.

Wszystko wskazuje na to, że Igor Angulo zostanie najlepszym strzelcem rozgrywek (ma aż 6 goli przewagi nad drugim Jesusem Imazem). Doświadczony Hiszpan ma już 22 trafienia i warto rozważyć to, że na tle słabej drużyny z Płocka polepszy dorobek i sięgnie po koronę króla strzelców Ekstraklasy. 35-letni snajper od dwóch spotkań nie strzelił gola i sądzimy, że się przełamie.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na zakład Górnika Zabrze remis nie ma zakładu:
PZBuk – kurs 2.00
LVBet – kurs 1.92
Totolotek – kurs 1.90.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że obie drużyny strzelą gola:
PZBuk – kurs 1.60
LVBet – kurs 1.54
Totolotek – kurs 1.60.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Igor Angulo zdobędzie bramkę w meczu:
PZBuk – kurs 2.10
LVBet – kurs 2.75
Totolotek – kurs 2.20.


Spotkanie Górnika z Wisłą Płock w ramach 36. kolejki Lotto Ekstraklasy odbędzie się we wtorek o 20:30 na stadionie przy ul. Roosevelta w Zabrzu.