Mistrz Białorusi pierwszym przystankiem Piasta Gliwice w drodze do Ligi Mistrzów

Piast Gliwice po raz pierwszy w historii został mistrzem Polski, dzięki czemu wystąpi w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Pierwszym przeciwnikiem w drodze do futbolowego raju dla piłkarzy prowadzonych przez Waldemara Fornalika będzie 15-krotny mistrz Białorusi, BATE Borysów. Oto nasze typy na środowe spotkanie w białoruskim Borysowie.

Chociaż mistrz Polski zmierzy się z klubem ze wschodu, to jednak należy traktować tę rywalizację jak starcie Dawida z Goliatem. Piast Gliwice w porównaniu do BATE Borysów będzie raczkującym graczem w rozgrywkach. Piętnastokrotny mistrz Białorusi ma zdecydowanie bogatsze doświadczenie w europejskich pucharach, pięciokrotnie występując w fazie grupowej Ligi Mistrzów, po raz ostatni w sezonie 2015/16.

W krajowej lidze BATE jest dominatorem, tytuł zdobywa co roku od 2006 roku, bo na Białorusi gra się systemem wiosna-jesień. To kolejna przewaga piłkarzy proawdzonych przez Alaksieja Baha, którzy, jak podkreśla trener Waldemar Fornalik, są w pełni sezonu. Choć faworytem są gospodarze środowego spotkania, to nasze serca będą biły dla mistrza Polski.

W trakcie przerwy w polskiej ekstraklasie Piast pozyskał słowackiego obrońcę Tomasa Huka, pomocnika Sebastiana Milewskiego z Zagłębia Sosnowiec i Słowaka Jakuba Holubka oraz hiszpańskiego napastnika Daniego Aquino. Transfery przeprowadzono, aby zapełnić luki powstałe po odejściu kilku zawodników (Aleksandar Sedlar, Tomasz Jodłowiec, Michal Papadopulos).
BATE przystąpi do meczu z Piastem po 3 wygranych w lidze z rzędu, natomiast piłkarze z Gliwic poprawili sobie humory w sparingu z Miedzią Legnica wysokim zwycięstwem aż 7:1. Mimo wszystko, większe szanse przyznajemy gospodarzom, dlatego warto wziąć pod uwagę zakład na ich zwycięstwo i to przy handicapie -1.

Festiwal bramek byłby tutaj dla nas sporym zaskoczeniem, natomiast kursy zaproponowane przez bukmacherów wydają nam się w tym przypadku nieco wysokie, a przez to warta grzechu. BATE będzie chciało wywalczyć solidną zaliczkę przed rewanżem w Gliwicach i raczej nie zadowoli się prowadzeniem 1:0. Również w letnich sparingach Piasta padało całkiem sporo bramek i liczymy, że podobnie stanie się we środę. Dlatego zakład na powyżej 2,5 gola w spotkaniu.

Dla odważnych graczy sugerujemy rozważyć zakład na remis. Nie można przekreślać szans Piasta, szczególnie, że szkielet drużyny mistrzowskiej pozostał, a głód i chęć zaistnienia w Europie będzie ich napędzać.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że BATE wygra przy handicapie -1:
PZBuk – kurs 2.95
LVBet – kurs 2.90.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w meczu padnie powyżej 2,5 bramki:
PZBuk – kurs 2.30
LVBet – kurs 2.25
Totolotek – kurs 2.40.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że mecz zakończy się remisem:
PZBuk – kurs 3.65
LVBet – kurs 3.55
Totolotek – kurs 3.55.

Spotkanie BATE Borysów z Piastem Gliwice w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów odbędzie się w środę o 19:00 na Borisov-Arena.