Młodzi mistrzowie Ameryki Południowej grają z Koreą Południową o finał mundialu

Większość kibiców piłki nożnej skupia się na wynikach seniorskich reprezentacji, a tymczasem na polskich boiskach piłkarze do lat 20 weszli w fazę półfinałów mundialu. W meczu o finał Ekwadorczycy zmierzą się z Koreańczykami z Południa. Oto nasze typy na wtorkowe spotkanie w Lublinie.

Zawodnicy z Ekwadoru w swoim kraju określani są złotą generacją. Po wywalczeniu mistrzostwa Ameryki Południowej chcą pokazać się na mistrzowskim turnieju w Polsce. Teraz na drodze do finału czeka na nich reprezentacja Korei Południowej.

W 1/4 finału Ekwador pokonał USA 2:1 w regulaminowym czasie gry, przez co zachował więcej sił. Korea Południowa po iście szalonym meczu 3:3, dopiero w serii rzutów karnych okazała się lepsza od Senegalu.

Piłkarze prowadzeni przez Argentyńczyka Jorge Celico będą faworytem półfinału, choć przed turniejem przegrali z Koreą w meczu towarzyskim 0:1. Ekwador wygrał 3 spotkania z rzędu i to w dobrym stylu, szczególnie w ofensywie.

Koreańczycy rosną z każdym spotkaniem, jednak wyczerpująca rywalizacja z mistrzami Afryki może mieć poważne konsekwencje. Dwa lata temu jako gospodarz mistrzostw świata, Korea nie potrafiła zajść tak daleko, odpadając w 1/8 finału z Portugalczykami, z którymi przegrali w grupie na start w Polsce 0:1.

Od tego czasu Azjaci strzelali gola w każdym meczu. Niewątpliwie spróbują wysoko zaatakować Ekwador, który tylko raz zachował na turnieju czyste konto. Piłkarze z Ameryki Południowej dobrze radzą sobie w ofensywie, dlatego sugerujemy zakład na to, że obie drużyny strzelą gola. Dodatkowo, jednak w Ekwadorczykach widzimy faworyta, więc można postawić na ich zwycięstwo przy powyższym warunku.

Chcąc wytypować dokładny wynik, naszym zdaniem będzie 2:1 dla graczy Celico i to oni wystąpią w wielkim finale.


Bukmacherzy proponują następujące kurs na to, że Ekwador wygra:
PZBuk – kurs 2.00
LVBet – kurs 2.08
Totolotek – kurs 2.00.


Bukmacherzy proponują następujące kurs na to, że Ekwador wygra i obie drużyny strzelą gola:
PZBuk – kurs 4.55
LVBet – kurs 3.90
Totolotek – kurs 4.65.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w mecz zakończy się wynikiem 2:1 dla Ekwadoru:
PZBuk – kurs 7.75
LVBet – kurs 8.30
Totolotek – kurs 9.00.


Spotkanie Ekwadoru z Koreą Południową w półfinale mistrzostw świata do lat 20 odbędzie się we wtorek o 20:30 na Arenie Lublin.