Nowa Legia po łatwym losowaniu walczy na Gibraltarze

Przebudowana Legia Warszawa w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy zmierzy się na wyjeździe z Europa FC. Podopieczni Aleksandara Vukovicia przenieśli się na Gibraltar i są zdecydowanym faworytem dwumeczu, jednak w piłce wszystko jest możliwe. Oto nasze typy na czwartkową rywalizację wicemistrza Polski z wicemistrzem Gibraltaru.

Kibice i działacze Legii Warszawa nie mogą narzekać na losowanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy. Choć tytuł wicemistrza Polski w stolicy wielu odebrało z rozczarowaniem, to dopiero nadchodzący sezon będzie weryfikacją zmian zachodzących w klubie zarządzanym przez Dariusza Mioduskiego. Latem z ekipą Wojskowych pożegnało się kilku istotnych zawodników (Adam Hlousek, Sebastian Szymański), a na Łazienkowską przyszli m.in. Arvydas Novikovas i Valeriane Gvilia, czy wracający z wypożyczeń Tomasz Jodłowiec i Vamara Sanogo.

Okres przygotowawczy pokazał, że trener Vuković ma pomysł na zespół, ale jak sam zapowiada, dopiero pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie da odpowiedź, na jakim poziomie jest drużyna. Rywalizacja z półamatorami z Gibraltaru sprawia, że na losowanie nie można narzekać. Ich szkoleniowiec porównuje swój zespół do poziomu polskich IV-ligowców. Legioniści nie powinni mieć problemów z odniesieniem przekonującego zwycięstwa, dlatego chcąc podwyższyć stawkę zakładu sugerujemy warunek handicapu -2.

Nie ulega wątpliwości, że polski klub jest lepszym o kilka klas, ale w takich meczach często trudno ustrzec się błędów w obronie. Dla gospodarzy będzie to przygoda życia i możliwe, że jedna z nielicznych akcji przyniesie im powodzenie w postaci gola. Stąd wydaje się jednak, że obie drużyny strzelą gola. Warto też wziąć pod uwagę zakład na wygraną Legii przy tym warunku.
Popis strzelecki piłkarzy z “elką” na piersi w spotkaniu z Pogonią Siedlce 6:0, pozwala myśleć, że ten zespół ma potencjał ofensywny. Wobec tego, sugerujemy rozważenie zakładu na zwycięstwo Legii różnicą 2 bramek.

O godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Kuopionem Palloseura i FK Witebsk. Ze zwycięzcą tego dwumecz legioniści zagrają w 2. rundzie. Rewanże odbędą się za tydzień.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Legia wygra przy handicapie -2:
PZBuk – kurs 2.25
LVBet – kurs 2.40.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Legia wygra różnicą 2 bramek:
PZBuk – kurs 3.25
LVBet – kurs 3.15
Totolotek – kurs 3.75.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że obie drużyny strzelą gola::
PZBuk – kurs 2.05
LVBet – kurs 2.03
Totolotek – kurs 2.05.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Legia wygra i obie drużyny strzelą gola::
PZBuk – kurs 2.45
LVBet – kurs 1.90
Totolotek – kurs 2.60.

Spotkanie Europa FC z Legią Warszawa w 1. rundzie eliminacji Ligi Europy odbędzie się w czwartek o 20:30 na Victoria Stadium na Gibraltarze.