zmiana kursu waluty grafika

Pewne systemy bukmacherskie

Coraz więcej osób interesuje się zakładami bukmacherskimi i szuka możliwości zwiększenia swoich wygranych. Dobrym wyborem mogą być tu zakłady systemowe, które są dla wielu lepszą alternatywą dla zakładów akumulowanych. Czy jednak istnieją pewne systemy bukmacherskie? Przyjrzymy się temu zagadnieniu bliżej i przytoczymy te najkorzystniejsze.

System Martingale – duże ryzyko i duże wygrane

Ciekawą propozycją, szczególnie dla doświadczonych graczy jest system Martingale. Wymaga on jednak poświęcenia dużej ilości czasu, gdyż należy analizować statystyki nie tylko z ostatnich meczów, ale również poprzednich sezonów. W tym systemie mamy do wyboru grę z progresją na remis lub zwycięstwo. Tutaj istotne jest ustalenie współczynnika, czyli po prostu stawki zakładu, która będzie w przypadku niepowodzenia zwielokrotniana aż do osiągnięcia zysku. Ten system daje możliwości dużych wygranych, ale w przypadku ciągu przegranych z rzędu można również sporo stracić. Zaletą gry ze zwielokrotnioną stawką jest to, że gdy wygra się zakład można nie tylko zniwelować poprzednie straty, ale również uzyskać profit. Z tego powodu można go nazwać pewnym systemem bukmacherskim.

duży kalkulator

System Trixie – skuteczny i łatwy

W systemie Trixie wybieramy cztery zdarzenia, w tym jedno, które będzie pewniakiem. Właśnie obecność owego pewniaka sprawia, że znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo wygranej, o ile dobierzemy go prawidłowo. Jeśli trafimy pewniaka i dwa z trzech pozostałych typów to wygrywamy w jednym z czterech kuponów. Oczywiście najwięcej zyskujemy, kiedy trafimy wszystkie spotkania. Jednak ze względu na obecność meczu, który z dużą dozą prawdopodobieństwa zakończy się obstawionym przez nas wynikiem, zwiększającym procentowo nasze szanse na powodzenie w tym systemie, można nazwać go pewnym systemem bukmacherskim.

System Yankee – doskonały dla tych, którzy nie chcą dużo ryzykować

Kolejnym dobrym wyborem jest system Yankee. Na samym początku należy wybrać cztery zdarzenia, z których tworzymy 11 kombinacji. Zatem niezwykle ważna jest rozpiska. Na owych jedenaście kombinacji składa się 6 podwójnych kombinacji, 4 potrójne i jedna poczwórna. Aby wygrać konieczne jest trafienie przynajmniej dwóch typów. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że w tym momencie wygrane nie będą bardzo wysokie, nie mniej zminimalizują przynajmniej w jakimś stopniu poniesione straty. Im więcej trafimy typów, tym wygrana będzie bardziej okazała. Zaletą takiego systemu niewątpliwie jest to, że jednorazowa stawka, jaką musimy wydać na zakład, może być niewielka. Taki system nie jest bardzo skomplikowany i nie wymaga dużego doświadczenia, zatem polecany jest nawet dla początkujących.

monety polskie grafika

System BTTS – nie liczy się wynik, ale skuteczność obu drużyn

System BTTS, czyli „both teams to score” to jeden z tych systemów, które nie wymagają obstawienia dokładnego wyniku. Liczy się tu jedynie skuteczność obydwu drużyn w meczu i postawienie na to, że każda strzeli w nim gola. Oczywiście wysokość wygranych jest tu uzależniona od doboru spotkania. Wiadomo, że w przypadku meczu dwóch bramkostrzelnych drużyn gra w tym systemie nie będzie się opłacać. Jeśli jednak obstawi się spotkanie, gdzie drużyna przewodząca w lidze gra z potencjalnym outsiderem można liczyć na znacznie wyższe profity. Jest to pewny system bukmacherski, jeśli właściwie potrafisz oszacować potencjał strzelecki obydwu drużyn.

System na spadające kursy – doskonały wybór dla doświadczonych typerów

Kolejnym systemem wartym uwagi jest system na spadające kursy. Spadek kursu występuje na daną opcję spotkania. Warto wiedzieć, że ma on początek na rynkach azjatyckich, a to dlatego, że w Azji gracze mają zdecydowanie wyższe limity. Bukmacherzy, którzy nie zdążą wycofać lub obniżyć zakładu mogą stracić na nagłych spadkach duże pieniądze, co sprawia, że typerzy mają szansę na wysokie wygrane. Przyczyn spadków kursów może być całkiem sporo. Najczęstszą jest insider bądź masówka. Insider to niezwykle ważna informacja pochodząca od samej drużyny, bądź osoby w bliskich kontaktach z drużyną, która ma realny wpływ na wynik spotkania. Z kolei masówka to zakład, który stał się tym obstawianym przez naprawdę sporą liczbę osób, a przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być plotki, czyli niesprawdzone informacje. Tutaj szansa na powodzenie takiego zakładu jest mniejsza niż w przypadku insidera, gdyż nawet, jeśli plotka okaże się prawdą to bukmacher dowie się o tym zwykle szybciej i zdąży zareagować. Spadki kursów można wykorzystać obstawiając je wcześniej jako value bet bądź też odsprzedając je ze znacznym zyskiem na giełdzie zakładów bukmacherskich. Zatem jest to korzystny system, jednak przeznaczony dla doświadczonych typerów.

Tak naprawdę nie ma w 100% pewnych systemów bukmacherskich, gdyż gra na zakładach zawsze wiąże się z ryzykiem. Niemniej analiza statystyk i doza szczęścia pozwoli na całkiem duże wygrane, a przytoczone systemy są tymi, które warto wybierać.