Piast podejmuje Riga FC i spotka wielu znajomych z Ekstraklasy

Zarówno Piast Gliwice, jak i Riga FC nie przebrnęły eliminacji do Ligi Mistrzów, dlatego zmierzą się w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Piłkarze prowadzeni przez Waldemara Fornalika nie przekonują, ale powinni sobie poradzić z mistrzem Łotwy, w składzie którego można znaleźć wielu zawodników z przeszłością w Ekstraklasie. Oto nasze typy na czwartkowy mecz na terenie mistrza Polski.
Oba zespoły przystąpią do czwartkowej rywalizacji w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy po odpadnięciu z walki o Ligę Mistrzów. Piłkarze z Gliwic dzielnie walczyli z BATE, ale po błędach indywidualnych i przez brak doświadczenia musieli się pożegnać. Z kolei Riga FC uległa Dundalk, który dobrze kojarzy Legia Warszawa w 2016 roku. Różnica między Piastem a mistrzem Łotwy jest taka, że rywale są w pełni sezonu, a piłkarze prowadzeni przez Waldemara Fornalika dopiero zaczęli ligę.
W kadrze Riga FC występuje wielu zawodników znanych z ekstraklasowych boisk: Kamil Biliński, Aleksejs Visnakovs, Olegs Laizans, Vladislavs Gabovs czy Deniss Rakels. Mimo wszystko łotewski futbol przeżywa ogromny kryzys i nie dajemy gościom większych szans na zwycięstwo i dlatego sugerujemy rozważyć zakład na Piasta przy handicapie -1.
Jakoś wiara w nas duża, dlatego biorąc pod uwagę dotychczasową dyspozycję, szczególnie w obronie, radzimy zastanowić się nad wygraną Piastunek bez straty gola. Defensywą mistrzów Polski udanie dowodzi Jakub Czerwiński, który potrafi też strzelić gola. Łotysze zostali wyeliminowani po rzutach karnych, a przez 210 minut w rywalizacji z Irlandczykami nie padła żadna bramka.
Typ wynikający z dwóch poprzednich, to ten na awans Piasta. Wszystko wskazuje na to, że gospodarze chcą walczyć w europejskich pucharach jak najdłużej, a rywal nie jest z najwyższej półki, dlatego występy w kolejnej rundzie są jak najbardziej prawdopodobne. Mimo niezbyt wysokich kursów, radzimy rozważyć taki zakład.
Bukmacherzy proponują następujące kurs na to, że Piast wygra przy hadicapie -1:
PZBuk – kurs 2.60
LVBet – kurs 2.60
Totolotek – kurs 2.62.
Bukmacherzy proponują następujące kurs na to, że Piast wygra bez straty gola:
PZBuk – kurs 2.25
LVBet – kurs 2.20
Totolotek – kurs 2.30.
Bukmacherzy proponują następujące kurs na to, że Piast awansuje:
PZBuk – kurs 1.44
LVBet – kurs 1.48
Totolotek – kurs 1.53.
Spotkanie Piasta z Riga FC w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy odbędzie się w czwartek o 20:00 na Stadionie Miejskim w Gliwicach.