Powrót Kuby Błaszczykowskiego do Ekstraklasy wypada w Zabrzu

Bez żadnych wątpliwości wydarzeniem 21. kolejki i przerwy zimowej Ekstraklasy jest powrót Jakuba Błaszczykowskiego do Polski. Jego Wisła Kraków zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, a choć wynik jest wielką niewiadomą, to przedstawiamy nasze typy.

Takie mecze niezwykle trudno przewidzieć, ale jedno jest pewne, że Górnik przez zimę chciał wymazać z pamięci poprzednią rundę. Podobnie Wisła, w której doszło do trzęsienia ziemi. Wielkie zmiany właścicielskie i kadrowe sprawiły, że trener Maciej Stolarczyk dysponuje praktycznie nowym zespołem. Jego liderami mają być doświadczeni Jakub Błaszczykowski oraz Sławomir Peszko.

Właśnie obecność piłkarzy o międzynarodowym obyciu pozwala myśleć, że Biała Gwiazda tego spotkania w Zabrzu nie przegra. Nowi zawodnicy będą chcieli się pokazać, a doświadczeni wskażą im drogę.

Oba kluby zdecydowanie wolą grać do przodu i właśnie ofensywa jest ich atutem. Wobec tego, wydaje się, że spotkanie będzie ciekawe i doczekamy się kilku bramek. Aż trzy z 4 rozegranych zimą sparingów Wisły skończyło się wynikiem 3:2. Ponadto, 8 z 10 poprzednich starć bezpośrednich zakończyło się opcją both to score. Dlatego sugerujemy kombinowany zakład na to, że obie drużyny strzelą gola, a w meczu padnie ponad 2,5 bramki.

Dość zaskakująca może się wydać propozycja zakładu na trafienie Kuby w spotkaniu. 105-krotny reprezentant Polski wraca do ojczyzny po 12 latach i pięknie byłoby obejrzeć jego gola przeciwko Górnikowi.

Warto rozważyć też trafienie najlepszego strzelca Ekstraklasy, Igora Angulo. Jego współpraca z Szymonem Żurkowskim układa się wzorowo, a fakt, że młody pomocnik został kraju (po sezonie przeniesie się do Serie A, do Fiorenitny) sprawia, że wciąż będzie asystował przy bramkach Hiszpana.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Wisa nie przegra:
PZBuk – kurs 1.71
LVBet – kurs 1.66
Totolotek – kurs 1.76.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że obie drużyny strzelą gola i w meczu padnie ponad 2,5 bramki:
PZBuk – kurs 1.83
LVBet – kurs 1.75
Totolotek – kurs 1.75.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w meczu bramkę zdobędzie Jakub Błaszczykowski:
PZBuk – kurs 3.85

LVBet – kurs 3.75
Totolotek – kurs 4.00.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w meczu bramkę zdobędzie Igor Angulo:

PZBuk – kurs 1.83

LVBet – kurs 2.50
Totolotek – kurs 2.40.

Spotkanie Górnika z Wisłą Kraków w ramach 21. kolejki Lotto Ekstraklasy odbędzie się w poniedziałek o 18:00 na stadionie przy ul. Roosevelta w Zabrzu.