RB Lipsk postara się odłożyć w czasie koronację Bayernu

Sezon w wykonaniu RB Lipsk można określić mianem bardzo udanego. Piłkarze prowadzeni przez Ralfa Rangnicka są na dobrej drodze, by zapewnić sobie udział w Lidze Mistrzów. Mogą zostać nawet wicemistrzem Niemiec, bo 3. miejsce mają już zagwarantowane. Wcześniej postarają się odłożyć w czasie koronację Bayernu Monachium. Oto nasze typy na sobotnie spotkanie Bundesligi.

Bayern Monachium na dwie kolejki przed końcem rozgrywek jest liderem, a w przypadku zwycięstwa w Lipsku przypieczętuje siódmy z rzędu tytuł mistrzowski. Gospodarze zrobią wszystko, aby tak się nie stało i mają ku temu dobre podstawy. W ostatnich miesiącach ich forma jest imponująca. W poprzedniej kolejce zremisowali z Mainz 3:3, a do tego spotkania wygrali 6 meczów z rzędu. Są niepokonani od stycznia.

Szczególnie dobrze Byki prezentują się przed własną publicznością. Z 16 spotkań na Red Bull Arenie wygrali aż 10. Stracili w nich jedynie 9 goli, co jest rekordem Bundesligi. Tymczasem Bayern imponuje formą wyjazdową. Co ciekawe, gospodarze tracą mniej bramek niż mistrzowie Niemiec. W poprzedniej kolejce piłkarze prowadzeni przez Niko Kovaca pokonali Hannover 3:1.

Choć zwycięstwo w sobotnim meczu gwarantuje Bawarczykom mistrzostwo, to naszym zdaniem Lipsk tanio skóry nie sprzeda. Sugerujemy zakład podwójnej szansy na to, że gospodarze nie przegrają. Kwestia tytułu rozstrzygnie się za tydzień. Za takim scenariuszem przemawiają też historyczne wyniki starć bezpośrednich.

Duża stawka meczu może sprawić, że wielu bramek kibice nie obejrzą. Remis też zadowala Bayern. Cztery lub więcej goli padło tylko w 10 z 32 meczów z udziałem Byków w tym sezonie ligowym (w 5 z 16 u siebie) oraz tylko w jednym z 6 dotychczasowych starć bezpośrednich. Nie przewidujemy powtórki w sobotę. Wobec powyższego, wydaje się, że zakład na poniżej 3,5 bramki w meczu jest możliwy.

Mimo że Robert Lewandowski praktycznie ma zapewniony tytuł króla strzelców, to bukmacherzy oferują dość wysokie kursy na jego trafienie. Kapitan reprezentacji Polski ma w dorobku 22 bramki, o 4 więcej niż drugi w klasyfikacji Paco Alcacer z Borussii Dortmund. Można rozważyć zakład na gola polskiego napastnika.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że RB Lipsk nie przegra:
PZBuk – kurs 2.15
LVBet – kurs 2.02
Totolotek – kurs 2.19.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w meczu padnie poniżej 3,5 bramki:
PZBuk – kurs 1.68
LVBet – kurs 1.70
Totolotek – kurs 1.70.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Robert Lewandowski zdobędzie bramkę w meczu:
PZBuk – kurs 1.71
LVBet – kurs 1.75
Totolotek – kurs 1.80.


Spotkanie RB Lipsk z Bayernem Monachium w ramach 33. kolejki Bundesligi odbędzie się w sobotę o 15:30 na Red Bull Arenie.