system spadające kursy

Spadające kursy – system bukmacherski

Obstawianie zakładów u bukmacherów zawsze wiąże się z ryzykiem. Jednak zdarzają się sytuacje, że owo ryzyko jest mniejsze, ze względu na spadające kursy. Spadki kursów można wykorzystać, aby zwiększyć swoją wygraną. Warto poznać przyczyny tego zjawiska.

Spadające kursy – podstawowe informacje

Spadające kursy jest to zjawisko związane ze zmianami, jakie mają miejsce w trakcie spotkania lub tuż przed nim. Powoduje to spadek opcji zależnych. Tę spiralę rozpoczyna rynek azjatycki, gdzie są znacznie wyższe limity niż w Europie, a gracze obstawiają wyższe stawki. Skutkiem spadków w Azji, jest zjawisko śnieżnej kuli, czyli spadki również w Europie, a w dalszej kolejności w Ameryce. Zjawisko spadających kursów zawsze rozpoczyna się u bukmacherów z najwyższymi limitami, gdzie grają zawodowi typerzy. Spadki kursów nigdy nie dzieją się bez przyczyny. Warto więc je poznać.

spadające kursy bukmacherskie

Insider i masówka, czyli o przyczynach spadających kursów bukmacherskich

Występują dwie przyczyny znacznych spadków kursów. Jedną z nich jest insider. Jest to nic innego jak informacja pochodząca z wewnątrz, czyli z bezpośredniego kręgu zainteresowanych. Przykładem insidera może być informacja od zawodnika, trenera, czy sędziego dotycząca istotnych czynników, które z pewnością będą miały wpływ na wynik spotkania. Insidery mają dużą wartość i nie chodzi tu tylko o nielegalną działalność w postaci sprzedaży meczów, ale np. również o choroby czy kontuzje w zespole, konflikt zawodników z trenerem, czy też mało profesjonalne podejście do spotkania, ze względu na zbliżające się ważniejsze rozgrywki. Kolejna przyczyna spadku kursów jest już mniej wiarygodna, gdyż dotyczy szybko rozprzestrzeniającej się plotki, która powoduje masowe obstawianie jakiegoś zakładu, stąd nazwa tego zjawiska – masówka. Tutaj nie koniecznie mamy do czynienia z rzeczywistą możliwością wygrania przy obstawieniu takiego zakładu i gracze muszą nauczyć się weryfikowania pojawiających się nagle informacji w środkach masowego przekazu, w tym na forach internetowych.

Jak wykorzystać spadki kursów bukmacherskich?

System na spadające kursy pozwala graczom zarobić na błędach bukmachera. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko tyle, że bukmacher przeszacował szanse jakiejś drużyny, a innej niedoszacował. Gracze zarabiają tu na błędnym kursie. Jednak, gdy bet radar zauważy superbety i duże spadki kursów wyśle informację do bukmacherów. Wtedy też będą oni mogli skorygować kurs, bądź ściągnąć ofertę. Warto wiedzieć, że bukmacherzy, którzy z jakiejś przyczyny nie dokonają tego narażają się na duże straty, szczególnie gdy spadki kursów bukmacherskich spowodowane są insiderem. Gracze, którzy w porę zauważą spadki kursów mogą zarobić niemałe pieniądze. Mogą wykorzystać spadki podczas wcześniejszego obstawiania jako Value Bet. Mogą także zawarte zakłady odsprzedać na giełdzie zakładów. Tutaj duże znaczenie ma dobry timing, co po prostu oznacza obstawienie lub odsprzedanie zakładu w odpowiednim momencie. Oczywiście system na spadające kursy wymaga od typera dużej wiedzy. Wbrew pozorom trzeba umieć zweryfikować wszelkiego rodzaju sensacyjne doniesienia. Wielu zawodowych graczy ponadto posiada kilka kont u różnych bukmacherów, co w sytuacji spadku kursów pozwala zarobić duże pieniądze. Zawodowi typerzy nie wykorzystują jedynie statystyk, a zaawansowane algorytmy, które stosowane są choćby w turniejach szachowych, co pozwala przewidzieć pewne zdarzenia, które mogą mieć miejsce, na podstawie dostępnych informacji pochodzących z wiarygodnych źródeł. Nie bez znaczenia są również zachowania innych zawodowych typerów, których działania są bacznie obserwowane.

zakład na spadający kursy

Zalety i wady korzystania z systemu na spadające kursy

System na spadające kursy ma wiele zalet. Pozwala na duże wygrane w momencie, kiedy bukmacher nie zareaguje na tendencje rynkowe, a także pozwala wyprzedzić działanie bukmachera poprzez odsprzedaż zakładów na giełdzie zakładów bukmacherskich. Jednak warto wiedzieć, że nie każdy spadek kursu daje realną szansę na wygraną. Dlatego kluczowe znaczenie ma śledzenie forów i analiza informacji. Bywają bowiem sytuacje, że owa informacja, która doprowadziła do spadku kursu nie jest insiderem, ale zwyczajnym fake newsem. Wtedy też najwięcej zarabiają bukmacherzy, a gracze, jak można się domyślić, przegrywają cały zakład. Dlatego śledząc fora, czy statystyki bądź analizując spotkania nie można podejmować decyzji pochopnie, gdyż aby zwiększyć swoje szanse na wygraną trzeba oprzeć się na sprawdzonych analizach przedmeczowych.

System na spadające kursy bukmacherskie jest przede wszystkim przeznaczony dla doświadczonych graczy. Potrafią oni dokonywać profesjonalnych analiz, odróżniając insidery od masówek. Zatem początkujący, jeśli chcą z niego korzystać muszą opierać się na analizach doświadczonych typerów.