kalkulator system

System Martingale

Systemy bukmacherskie często sprzyjają większym wygranym, bądź też przynajmniej ograniczeniu strat. Niektórzy jednak stawiają na takie, które są bardziej ryzykowne, czyli zakłady z progresją. Swoją genezę mają w grze w kasynie, ale chętnie wykorzystywane są przez typerów w zakładach sportowych, którzy chcą się szybko „odkuć”, bądź po prostu zniwelować wcześniejsze straty, a nawet osiągnąć znaczący zysk. System Martingale, bo o nim mowa, chętnie wykorzystywany jest przez typujących wyniki piłki nożnej i hokeja. Jaka jest jego charakterystyka?

System Martingale – co warto wiedzieć?

System Martingale jest to system progresywny, czyli polega na zwiększaniu współczynnika w kolejnych zakładach. Owym współczynnikiem jest kapitał każdego gracza. Całe ryzyko polega na tym, iż stawkę zwiększa się po przegranych zakładach, a w przypadku wygranych szuka się nowej drużyny. Agresywne podejście do obstawiania służy szybkiemu wzbogaceniu się. Oczywiście kluczowa jest tutaj wiedza i analizowanie statystyk danego zespołu. Warto podkreślić, że system Martigale opiera się na powtarzalnym wybieraniu np. remisu tej samej drużyny w hokeju. Stawka zwiększana jest w tym przypadku 1,5 raza aż do momentu, kiedy wybrana drużyna zremisuje. Wtedy następuje ponowna analiza statystyk i wybranie do obstawienia innej drużyny, która często remisuje. Jest to tzw. progresja na remis.

piła mecz premier league

Jak dobrać drużynę do gry w systemie Martingale?

Jeżeli chcesz rozpocząć grę w systemie Martingale, to musisz zacząć od wyboru drużyny do obstawienia. Tutaj posłużą statystyki. Na samym początku musisz znaleźć ligę, gdzie występuje procentowo najwięcej remisów, jeśli grasz z progresją na remis. W tym przypadku bierzesz pod uwagę nie tylko bieżący sezon, ale również dwa, a nawet trzy sezony wstecz. Ma to duże znaczenie, gdyż statystycznie zwiększa Twoją szansę na sukces w grze z progresją na remis. Następnym krokiem jest wybór drużyny, która w tej lidze ma największy odsetek wyników remisowych. Tu również bierzesz pod uwagę więcej niż jeden sezon. Na samym końcu musisz wybrać odpowiedni moment, kiedy rozpoczynasz grę w tym systemie. Tutaj również musisz zastosować statystyki, jeśli drużyna aktualnie ma ciąg zwycięstw lub przegranych, to statystycznie zwiększa się Twoja szansa na wygraną przy progresji na remis. Oczywiście musisz tu wziąć pod uwagę nie tylko same statystyki wynikowe, ale formę strzelecką, czy absencję kluczowych graczy. Zanim rozpoczniesz pierwsze obstawianie, musisz określić górną granicę progresji.

Martingale – system nie tylko na remis

Warto zauważyć, że system Martingale nie dotyczy jedynie progresji na remis, ale również progresji malejącej, gdzie pojęcie remisu zostaje zastąpione wygraną. Rozumowanie jest podobne. Różnica jest taka, że kursy na zwycięstwo mogą być mniejsze niż 2.0, jednak należy sobie zdawać sprawę, że aby ta metoda przynosiła duże zyski należy zrezygnować z obstawiania na kurs mniejszy niż 2.0, gdyż taka gra jest nieefektywna. Tylko typerzy, którzy mają dużą skuteczność obstawiania mogą wzbogacić się na grze z progresją malejącą. Należy wiedzieć, że kurs w czasie spotkań musi być większy niż 2.0, a to zdarza się nieczęsto.

piłki na murawie

Martingale – kiedy opłaca się, a kiedy nie opłaca grać tym systemem?

Należy zacząć od tego, że skuteczna gra w systemie Martingale wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na statystyki. Tutaj ryzyko, podobnie jak w przypadku innych systemów, musi być poparte wiedzą i większą dozą prawdopodobieństwa trafienia wybranego zdarzenia. Kluczowe znaczenie ma również dobre określenie progu progresji. Można obstawiać w nieskończoność, jednak taka taktyka na szybkie odzyskanie środków za wszelką cenę może przynieść więcej szkód niż pożytku. Nawet grając na niewielkich stawkach w dłuższym ciągu np. 8 kolejek można łatwo policzyć, że w przypadku niepowodzenia stracony kapitał będzie miał znaczną wartość. Trzeba zatem wiedzieć, kiedy należy się wycofać, a kiedy można zaryzykować wiedząc, że ten ruch może nie tylko spowodować odzyskanie wcześniejszych strat, ale również znaczący zysk. Z tego powodu system Martingale przeznaczony jest dla doświadczonych graczy, którzy ponad skłonność do ryzyka potrafią przedłożyć chłodną kalkulację. Dlatego wybierając grę z progresją na remis i drużynę ligi hiszpańskiej np. Sevillę, obstawiając 10 zł na remis i wygrywając kończymy na tym etapie. Chcąc grać dalej w tym systemie musimy znaleźć nową drużynę i nową ligę. Natomiast, gdy w pierwszym obstawieniu nie padnie remis musimy zwiększyć kwotę i ponownie obstawić. Zatem ryzykujemy większą stratę, ale jednocześnie możemy osiągnąć na tyle duży zysk, by powetować sobie poprzednie.

System Martingale może być dobrym sposobem na zarobienie w krótszym czasie na typowaniu. Jednak największe znaczenie ma tutaj doświadczenie i nie uleganie emocjom. Trzeba wiedzieć, w którym momencie należy się wycofać.