trixie system bukmacherski

Trixie – system bukmacherski

Wiele osób obstawia w zakładach sportowych kupony pojedyncze. Niemniej jednak zakłady akumulowane cieszą się również dużą popularnością. Wśród nich znajdują się zakłady systemowe, takie jak Trixie. System ten ma wielu zwolenników. Są jednak osoby, które dostrzegają pewne jego wady. Zatem warto przyjrzeć mu się bliżej.

Trixie – system, który warto znać

Osoby, które chcą zwiększyć swoje szanse na wyższą wygraną korzystają chętnie z zakładów systemowych. Wśród nich jest system Trixie. Polega on na obstawieniu kuponu wielokrotnego z tzw. pewniakiem. Ów pewniak musi być oznaczony na kuponie. Najczęściej jest to mocna drużyna, która gra z najsłabszą w lidze. System Trixie opiera się na obstawieniu czterech kuponów z pewniakiem. Zakład musi składać się z trzech podwójnych i jednej potrójnej kombinacji, przy czym warunkiem jest tu trafienie pewniaka. Jeśli wynik spotkania oznaczonego jako pewniak okaże nietrafiony, to cały kupon niestety jest przegrany.

trixie zakład

System Trixie – poznaj go na przykładach

Spróbujmy przybliżyć system Trixie. Przykładem będzie zakład akumulowany 3z4. Musimy wybrać naszego pewniaka. Posłużymy się tu ligą angielską. Naszym pewniakiem będzie Manchester City mierzący się z Huddersfiled. Pierwsza z drużyn przewodzi Premiere League, dlatego uznajemy ją za pewniaka w meczu z outsiderem. Teraz musimy znaleźć jeszcze trzy spotkania do obstawienia. Sprawdzamy więc kursy i szukamy tych, które uważamy za dość pewne. Może być to mecz Chelsea z Southampton, gdzie to drużyna z Londynu uważana jest za faworyta i właśnie ją możemy obstawić jako zwycięzcę. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zaryzykować i obstawić Southampton, w sytuacji, gdy Chelsea przygotowując się np. do meczu Ligii Mistrzów i wystawia drugi skład. Pozostaje nam znalezienie kolejnych spotkań do obstawienia. Może być to mecz Arsenalu z Crystal Palace. Ponieważ pierwsza z nich znajduje się na 5 miejscu w tabeli Premiere League, a druga na 12, czyli mniej więcej w połowie tabeli, wynik już nie jest tak jednoznaczny do przewidzenia. Musimy się tu posłużyć statystykami dotyczącymi tych dwóch drużyn i tego jakimi wynikami kończyły się ostatnie mecze pomiędzy nimi. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę również kontuzje w obydwu drużynach, czy też pauzowanie za czerwone kartki. Wtedy łatwiej będzie wytypować drużynę, która będzie miała szansę na zwycięstwo. Przypuśćmy, że postawimy tu na Arsenal będący teoretycznym faworytem. Ostatnie spotkanie może przypaść nam na drużyny sąsiadujące w tabeli, np. Everton i Leicester. Tutaj musimy uważnie przeanalizować statystyki ostatnich meczów i zdecydować, kto jest na fali wznoszącej. Przypuśćmy, że będzie to Leicester. Teraz tworzymy pary spotkań z pewniakiem, którym jest Manchester City w potyczce z Huddersfield. Pierwszą z nich będzie Chelsea-Southampton i Arsenal-Crystal Palace, drugą: Chelsea-Southampton i Everton-Leicester, a trzecią: Arsenal-Crystal Palace i Everton-Leicester. Czwarty kupon będzie zawierać wszystkie trzy spotkania i pewniaka: Chelsea-Southapton, Arsenal-Crystal Palace, Everton-Leicester oraz Manchester City-Huddersfield. Aby wygrać trzeba trafić przynajmniej dwa spotkania z trzech plus pewniaka. Oczywiście w przypadku trafienia wszystkich spotkań możemy wygrać naprawdę sporo. Przypuśćmy, że kurs w jednym zakładzie wynosi 4,5 zł. W tym przypadku za cały zakład Trixie zapłacimy 18 zł, a wygrać możemy nawet ponad 250 zł.

system trixie

System Trixie – jakie ma zalety?

Przede wszystkim osoby, które przy małych kursach, chcą wygrać nieco więcej powinny zdecydować się na system Trixie. Bukmacher nie narzuca nam tutaj wyboru spotkań, jak przy niektórych zakładach specjalnych. Zatem sami decydujemy o parach spotkań, jakie znajdą się na naszym kuponie. Jeśli jesteśmy dobrymi typerami i szczególnie znamy się na jakiejś lidze, to w ten sposób możemy wygrać więcej. Niewątpliwie zaletą jest tu możliwość nietrafienia jednego spotkania.

Czy system Trixie ma jakieś wady?

Tak jak w przypadku innych systemów nazywanie kogoś pewniakiem jest nieco na wyrost, gdyż w sporcie wszystko jest możliwe. Jeśli pewniak okaże się błędne obstawiony, to niestety nawet jeśli trafimy pozostałe mecze to przegrywamy cały kupon systemowy. Może się również zdarzyć, że trafimy pewniaka, a pozostałych meczów już nie. Obstawienie poprawnie dwóch meczy, czyli pewniaka i jednego z trzech, nie wystarczy, by móc cieszyć się z wygranej. Tutaj ryzykujemy większą część naszego depozytu z racji tego, że stawka jest mnożona razy cztery kupony.

System Trixie to doskonały wybór dla osób, które chcą grać z ograniczonym ryzykiem. Oczywiście coś takiego jak pewny zakład nie istnieje, ale z pewnością możliwość gry w tym systemie może dać sporo satysfakcji, a przy okazji również pewne profity.