Trójkolorowe gospodynie podejmują Norweżki w meczu niepokonanych

Francuzki, czyli gospodynie turnieju, będą faworytkami w rywalizacji z Norweżkami. Oba zespoły do drugiej kolejki grupy A przystąpią po zwycięstwach i bez straty gola. Która drużyna po środowej rywalizacji będzie zdecydowanym liderem? Oto nasze typy na mecz na Riwierze Francuskiej w Nicei.

Gospodynie prowadzone przez Corinne Diacre w meczu otwarcia wyszły agresywnie na Koreanki z Południa. To było spotkanie do jednej bramki i tylko Trójkolorowe decydowały, jaką różnicą bramek wygrają. Skończyło się 4:0, a dwa gole strzeliła obrończyni Wendie Renard (prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych). Jeśli Francuzki powtórzą scenariusz w spotkaniu z Norweżkami, efekt może być podobny, choć Skandynawki pewnie zwyciężyły z Nigeryjkami 3:0. To jasny sygnał, że gospodynie nie będą miały z nimi spacerku.

Jeśli porównamy dwa występy inauguracyjne, to trudno powiedzieć, że Norweżki dorównały wysiłkom Francuzek. Nie tylko przeciwniczki były z niższej półki (38. miejsce w rankingu FIFA), przy 14. Koreankach, ale ponadto stworzyły sobie więcej szans. To dobry prognostyk dla piłkarek Diacre.

Norweżki są aktualnie 12. na świecie i mają więcej jakości w defensywie od Azjatek, dlatego nie spodziewamy się bramkowych fajerwerków. Trójkolorowe pamiętają więcej sukcesów w bezpośredniej rywalizacji. Francuzki wygrały 3 z 5 poprzednich starć bezpośrednich. Sugerujemy zakład na wygraną gospodyń mundialu.

Aby zwiększyć stawkę, wydaje się, że dobrym wyborem będzie zakład na poniżej 2,5 bramki w meczu. Osiem ostatnich meczów między tymi drużynami kończyło się taką opcją. W ostatnim spotkaniu Francuzki zremisowały z Norweżkami 1:1, a było to w lipcu 2017 roku.

Podsumowując, zwycięstwo gospodyń wydaje się pewne, bo przystąpią one to rywalizacji z piłkarkami prowadzonymi przez Martina Sjoergena po 6 triumfach z rzędu. Dodatkowo będą miały za sobą wsparcie trybun Allianz Riviery w Nicei. Mimo wszystko gościom nie odbieramy szans przynajmniej na trafienie honorowe, dlatego warto rozważyć zakład na to, że obie drużyny strzelą gola.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Francuzki wygrają:
PZBuk – kurs 1.31
LVBet – kurs 1.32
Totolotek – kurs 1.30.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Francuzki wygrają i w meczu padnie poniżej 2,5 bramki:
PZBuk – kurs 3.00
LVBet – kurs 3.20
Totolotek – kurs 3.15.

Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że obie drużyny strzelą gola w meczu:
PZBuk – kurs 2.10
LVBet – kurs 2.09
Totolotek – kurs 2.05.


Spotkanie Francuzek z Norweżkami w grupie A mistrzostw świata kobiet odbędzie się w środę o 21:00 na Allianz Riviera w Nicei.