Wraca Ekstraklasa! Lech Nawałki kontra Zagłębie Lubin

Dla stęsknionych za rodzimymi rozgrywkami mamy dobrą informację. Wraca Ekstraklasa. Lech Poznań zmierzy się z Zagłębiem Lubin w ramach 21. kolejki polskiej ligi. Pod wodzą Adama Nawałki Kolejorz ma duże aspiracje, dlatego powinien wywalczyć komplet punktów z Miedziowymi, jednak wyniki sparingów w trakcie przygotowań były mizerne. Drugie, piątkowe spotkanie Lotto Ekstraklasy od 20:30 na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Zima trochę zelżała, ale to nie ma większego znaczenia dla rywalizacji w Lotto Ekstraklasie, która wraca na boiska po dwumiesięcznej przerwie. W piątek wieczorem Lech Poznań podejmie Zagłębie Lubin. Przystępując do spotkania 21. kolejki zespoły zajmują kolejno trzecie i jedenaste miejsce w tabeli, a dzieli je 9 punktów.

Były selekcjoner biało-czerwonych zabrał swoich zawodników do Turcji, gdzie pogoda zaskoczyła nie tylko drogowców. Wyniki meczów towarzyskich Kolejorza nie mogą pozytywnie nastrajać, gdyż na 5 rozegranych spotkań przegrał aż 4. To tylko sparingi, ale jednak. Natomiast przed przerwą w rozgrywkach Lech pokonał wysoko zespół z Sosnowca 6:0 i Wisłę Kraków 1:0 na wyjeździe.

Także w Turcji przygotowywali się podopieczni Bena van Daela, gdzie rozegrali pięć spotkań kontrolnych (2 wygrane, 2 porażki i remis). Przed przerwą rozgromili Jagiellonię na wyjeździe 4:0, by przegrać u siebie z Cracovią 1:2. O sytuacji w miedziowym klubie w gorzkich słowach wypowiedział się już były trener Mariusz Lewandowski, uderzając w zarząd.

Jednak przejdźmy do typowania wyników, choć po przerwie jest to zawsze trudne zadanie. Można mieć podstawy, że praca Adama Nawałki przyniesie zamierzone efekty i Kolejorz będzie punktował. Do tego, jesienią Zagłębie słabo radziło sobie na wyjeździe, a Lech, oprócz wpadki z Cracovią, zwyciężył 3 pozostałe spotkania nie tracąc gola. Typ na wygraną gospodarzy.

W piątkowy wieczór nie należy raczej zakładać wielu trafień, a na murawie będzie przeważać walka. Nawałka sztywno trzyma się schematów i nie pozwoli, aby jego piłkarze stracili punkty. Dlatego warto jest wziąć pod uwagę mniej niż 2,5 bramki w meczu. Statystyki też popierają tezę. Mniej niż 3 gole padły podczas 5 z 6 poprzednich gier Zagłębia w Poznaniu.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Lech Poznań wygra:

PZBuk – kurs 1.76

LVBet – kurs 1.78

Totolotek – kurs 1.80.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w meczu padnie poniżej 2,5 bramki:

PZBuk – kurs 1.86

LVBet – kurs 1.88

Totolotek – kurs 1.85.


Spotkanie Lecha z Zagłębiem Lubin w ramach 21. kolejki Lotto Ekstraklasy odbędzie się w piątek o 20:30 na Stadionie Miejskim w Poznaniu.