Wzmocnieni Nafciarze faworytem w meczu z Górnikiem

Wisła Płock podejmie Górnika Zabrze w meczu kończącym pierwszą kolejkę Ekstraklasy. Oba kluby w poprzednim sezonie walczyły o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Piłkarze prowadzeni przez Marcina Brosza wyżej skończyli sezon, jednak letnie wzmocnienia Nafciarzy pozwalają w nich upatrywać faworyta meczu kończącego zmagania inauguracyjnej kolejki. Oto nasze typy na poniedziałkowy wieczór.
Wydaje się, że zatrudnienie na początku kwietnia Leszka Ojrzyńskiego w roli trenera Wisły Płock było dobrym wyborem. Stawiający charakter ponad wszystko szkoleniowiec w 9 meczach ligowych odniósł z zespołem 5 zwycięstw, zaliczył 2 remisy i 2 porażki. Dobra forma pod koniec rozgrywek oraz letnie wzmocnienia pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Nie zdziwimy się, jeśli drużyna znad Wisły będzie “czarnym koniem” Ekstraklasy. Do Płocka trafili doświadczeni: Jakub Rzeźniczak i Jarosław Fojut oraz obiecujący: Jakub Wrąbel i Mikołaj Kwietniewski.
Z drugiej strony, Górnik utrzymał trzon zespołu, notując mieszane wyniki letnich sparingów. Warto pamiętać o dwóch, wybijających się w polskich warunkach, Hiszpanach – Jesusie Jimenezie oraz Igorze Angulo. 35-letni napastnik został królem strzelców z 24 zdobytymi bramkami.
Biorąc powyższe informacje pod uwagę sugerujemy zakład na zwycięstwo Wisły. Dla nas faworytem są gracze prowadzeni przez Ojrzyńskiego. Ostatni starcie bezpośrednie w Zabrzu rozegrane w maju wygrali Nafciarze 1:0. Jednak dla graczy nie lubiących ryzyka, radzimy rozwiązanie “remis nie ma zakładu” na gospodarzy.
Analizując poprzedni sezon, mecze poniedziałkowe dostarczały sporo emocji, dlatego liczymy, że teraz będzie podobnie. Wobec tego, warto rozważyć zakład na ponad 2,5 bramki w spotkaniu. Tym bardziej, że bukmacherzy oferują dość wysokie kursy.
Nie sposób przejść obojętnie wobec króla strzelców. W poprzedzającym start Ekstraklasy meczu z litewskim Atlantasem hiszpański napastnik wziął ciężar gry na siebie i zdobył obie bramki, a Górnik wygrał 2:0. Po drugiej stronie w biało-niebieskiej koszulce zapewne wybiegnie Oskar Zawada, który dobrze spisywał się na koniec sezonu, podobnie jak w przerwie między rozgrywkami.
Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Wisła wygra:
PZBuk – kurs 2.25
LVBet – kurs 2.25
Totolotek – kurs 2.20.
Bukmacherzy proponują następujące kursy na Wisłę remis nie ma zakładu:
PZBuk – kurs 1.58
LVBet – kurs 1.57
Totolotek – kurs 1.55.
Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w meczu padnie ponad 2,5 bramki:
PZBuk – kurs 1.86
LVBet – kurs 1.85
Totolotek – kurs 1.85.
Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Igor Angulo strzeli gola::
PZBuk – kurs 2.00
LVBet – kurs 2.75
Totolotek – kurs 2.45.
Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Oskar Zawada strzeli gola::
PZBuk – kurs 2.95
LVBet – kurs 2.75
Totolotek – kurs 2.75.
Spotkanie Wisły z Górnikiem Zabrze w ramach pierwszej kolejki PKO BP Ekstraklasy odbędzie się w poniedziałek o 18:00 na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku.