Zakłady bukmacherskie to nie tylko sport

Z pewnością każdy z typerów natknął się kiedyś u swojego bukmachera na tzw. zakłady specjalne. Są to wydarzenia niezwiązane ściśle ze sportem, na które bukmacher jednakże wystawia swoje oferty kursowe. Zazwyczaj są to zakłady długoterminowe z wyjątkowo wysokimi kursami.

Dzisiaj przede wszystkim oglądamy skoki narciarskie w Lahti, ale typy na to wydarzenie przedstawiliśmy Wam już wczoraj. Dzisiaj dla odprężenia kilka ciekawszych zakładów specjalnych, które znajdziemy u polskich bukmacherów.

Na początek z grubej rury. Kiedy nastąpi koniec świata? Bukmacher LV Bet zakłada, że raczej nie w tym roku. Jeżeli jednak koniec świata nastąpi przed 31 grudnia 2018, każdy, kto postawi na taka ewentualność, pomnoży postawioną złotówkę aż 751 razy. Tylko kto wtedy wypłaci wygraną, jak skończy się świat..?

U buka LV Bet możemy także obstawić nazwisko tegorocznego laureata Literackiej Nagrody Nobla. Według buka największe szanse na nagrodę ma Ngugi Wa Thiong’o, 80-letni pisarz pochodzący z Kenii. Za złotówkę postawioną na tę kandydaturę dostaniemy 6 złotych. Drugi w kolejce jest Haruki Murakami, japoński eseista. Kurs na Japończyka to 1 do 9. W tej konkurencji zakłady przyjmowane są do godziny 22:00 30 września.

Zaglądamy do Fortuny. Ten bukmacher oferuje zakład na to, jak będzie miało na imię trzecie dziecko książęcej pary Williama i Kate. Fortuna z góry zakłada, że będzie to dziewczynka, bo jedynym typem jest imię Alice. Kto tak obstawi i trafi, wygra 4 złote za złotówkę.

A może chcemy się założyć, że Rosja kupi od USA Alaskę? Do 31 marca kurs na takie zdarzenie u Fortuny wynosi 1 do 2500. Dużo mniej zarobimy, jeżeli postawimy na to, że kurs Bitcoina przekroczy do końca marca 200.000 dolarów. Kurs: 1 do 25.

Na koniec zajrzyjmy do bukmachera forBet. Tutaj zakłady specjalne, (poza sportowymi zakładami specjalnymi w stylu: “czy Lewandowski zmarnuje w tym sezonie rzut karny?”) skupiają się na nagrodach amerykańskiej Akademii Filmowej. Kto dostanie Oscara według buka? Najlepszy film? “Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri” (1.80). Najlepsza aktorka? Frances McDormand (1.03). Najlepszy aktor? Gary Oldman (1.03). I tak dalej, i tak dalej.

A Wy stawiacie czasami pieniądze na tego typu niesportowe wydarzenia? Kto wie, może koniec świata nastąpi w tym roku i jednak warto?