Zapracowany Fabiański powstrzyma Kanonierów?

Nie ulega wątpliwości, że Łukasz Fabiański jest jednym z najlepszych piłkarzy West Hamu United. Jego Młoty podejmą w sobotę Arsenal w derbowym spotkaniu rozpoczynającym 22. kolejkę Premier League. Polak został wybrany najlepszym bramkarzem rundy jesienniej ligi angielskiej, a teraz będzie musiał powstrzymać m.in. Pierre-Emericka Aubameyanga, czyli lidera klasyfikacji strzelców.

Przeplatanie zwycięstw z porażkami, takim stwierdzeniem można opisać formę z ostatnich występów West Ham United. Na uwagę zasługuje fakt, że trener Manuel Pellegrini musi sobie radzić bez kilku istotnych piłkarzy, którzy zmagają się z kontuzjami. Nie ma wątpliwości, że wielokrotnie skórę drużynie ratuje Łukasz Fabiański. Od początku sezonu Polak znajduje się w wyśmienitej formie, dlatego został wybrany najlepszym bramkarzem rundy jesiennej Premier League. Brawo! Czy tym razem powstrzyma Kanonierów?

Choć Arsenal w ostatnich tygodniach nie zachwyca, ale Młoty są jednym z jego ulubionych rywali, więc można zakładać, że punkt to minimum wywiezione ze Stadionu Olimpijskiego. Kanonierzy pokonali gospodarzy w 16 z 18 poprzednich starć bezpośrednich, dlatego opcja „draw no bet” na Arsenal, mimo że nie powala kursem, warta jest rozważenia przy kuponach kombinacyjnych.

Należy pamiętać, że w spotkaniach między tymi zespołami pada zazwyczaj wiele bramek i można zakładać, że podobnie będzie w sobotę. Goście są faworytem, ale nie zachwycają w defensywie, rzadko zachowując czyste konto. Proponujemy kombinacyjny zakład na to, że obie drużyny strzelą gola i padnie powyżej 2,5 bramki. Taki scenariusz miało 5 z 6 poprzednich wizyt Kanonierów na obiekcie rywala. Co więcej w 6 z 8 wyjazdowych gier Arsenalu pojawiła się opcja „both to score”.

Spotkania poza domem nie przeszkadzają piłkarzom Unaia Emery’ego w zdobywaniu bramek. Dwa lub więcej goli strzelili w 9 z 10 poprzednich odwiedzin West Hamu. Można rozważyć zakład na ponad 1,5 bramki Kanonierów.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na opcję „draw no bet” na Arsenal:

PZBuk – kurs 1.52

LVBet – kurs 1.48

Totolotek – kurs 1.45.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że w meczu padnie powyżej 2,5 bramki i obie drużyny strzelą gola:

PZBuk – kurs 1.74

LVBet – kurs 1.63

Totolotek – kurs 1.70.


Bukmacherzy proponują następujące kursy na to, że Arsenal strzeli ponad 1,5 gola:

PZBuk – kurs 1.71

LVBet – kurs 1.76

Totolotek – kurs 1.75.


Spotkanie West Ham United z Arsenalem w 22. kolejce Premier League odbędzie się w sobotę o 13:30 na Stadionie Olimpijskim.